Naša farnosť

Chrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky

Gréckokatolícka farnosť Bardejov-Družba vznikla v roku 2011 odčlenením z farnosti Bardejov. Do roku 2012, kedy bol dokončený chrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky farnosť nemala svojho kňaza, ale bola zastupovaná kňazmi z farnosti Bardejov. V roku 2012 dostala farnosť svojho prvého kňaza otca PeadDr. Michala Onderka ml., ktorý tam pôsobí doteraz. Vo farnosti žije približne 600 gréckokatolíkov.

Pod farnosť patrí aj filiáka Tročany s unikátnym dreveným chrámom svätého Lukáša z roku 1739. Chrám v Tročanoch je unikátny nie len svojím vekom ale taktiež najstarším funkčným zvonom na Slovensku. Interiér chrámu je vyzdobený množstvom ikon z rôznych období a od rôznych umelcov. Každoročne tento tristo rokov vymodlený chrám navštevuje množstvo turistov z celého sveta.

Farnosť Bardejov-Družba, Pod Papierňou 3958
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky